JOANNA OPARCIK - STYLISTKA

ZAPRASZAM DO POLUBIENIA MOJEJ STRONY - TWOJA STYLISTKA

wtorek, 7 grudnia 2010

Niusy: Jason Wu Pre-fall 2011


Tak, tak - dobrze widzicie - 2011. Podczas, gdy my dopiero co przestawiliśmy nasze szafy z jesieni na zimę 2010, projektanci właśnie pokazują swoje kreacje na babie lato czy też Indian Summer 2011

Już kiedyś wspominałam o tegorocznej dominacji amerykańskich projektantów azjatyckiego pochodzenia. Jason Wu, Alexander Wang, Peter Som i kilku innych twórców stworzyło odrębną i jakże ciekawą grupę.

Dziś spośród kilku domów mody, które miały swoje pokazy pre-fall, Jason Wu pokazał swoją, dopiero drugą, kolekcję "przed sezonową". Pokaz odbył się w Nowym Jorku i obok pokazu Chanel w Paryżu był zapewnie jednym z bardziej oczekiwanych. 

Bardzo podobają mi się wydłużone spodniami sylwetki, nie dokońca jasne kolory - raczej stłumione i zgaszone. Proste, graficzne zestawienia i współczesna interpretacja sukienek z lat 20. i 50.
Nie ma tu może nic zadziwiającego, ani tym bardziej przełomowego ( nie zachwyca tak jak niektóre rzeczy z PF 2010 ), ale to niezła kolekcja. Szczególnie spodobały mi się dwie długie sukienki, ze wskazaniem na tę złoto-musztardową.zdj. tfs.com via style.com

1 komentarz: