JOANNA OPARCIK - STYLISTKA

ZAPRASZAM DO POLUBIENIA MOJEJ STRONY - TWOJA STYLISTKA

środa, 1 grudnia 2010

Alexa Chung - it girl i jej nowy show

To, że Alexa Chung stała się jedna z ważniejszych osób, oddziaływujących na styl młodych dziewczyn na całym świecie - to fakt. 

Początkowo była jedynie lokalną gwiazdą - znaną i lubianą w Wielkiej Brytanii. 
Brytyjczycy cenili nie tylko jej nieco grunge'owy styl, wymieszany ze stylem inspirowanym gwiazdami lat 60. - Marianne Faithtfull, Anity Pallenberg czy Brigitte Bardot. Pokochali ją także za związek ze świetnym Alexem Turnerem z zespołu Arctic Monkeys
Alexa i Alex - czy może być lepiej?
Później nastąpił zwrot w jej karierze - zaczeła prowadzić doceniany przez krytykę i nowojorczyków program "It's on with Alexa Chung". Niestety - show szybko ściągnięto z anteny, zaledwie po dwóch sezonach. Podobno amerykańska publiczność nie była wstanie zrozumieć Alexy. I nie chodziło tu o jej inny akcent.
Jednak sukces czy nie, za sprawą tego show zwróciła na siebie uwagę. Coraz częściej pojawiała się na imprezach modowychi, zasiadała w pierwszych rzędach na ważnych pokazach. A w momencie kiedy królowa śniegu, Anna Wintour, ją polubiła i łaskawie uznała jej rolę we współczesnej tegorocznej modzie - wszystko stało się jasne. Alexa rządzi.A teraz dodatkowo będziemy mogli docenić jej gust i styl w programie poświęconym modzie właśnie. 
Stacja PBS dała jej czas antenowy, swoje pieniądze i wolną rekę. Zobaczymy zatem co nam wygrzebie zdolna brytyjka w Thrift America. Mamy w nim zobaczyć Stany Zjednoczone od innej, mniej komercyjnej strony. A więc zamiast Barney'sa czy Macy'ego zobaczymy małe lokalne sklepiki z odzieżą vintage. God save the queen.


style.com

Zdj.:style.com, alexa fansites, internet, elle.com, tfs.com, just jared

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz