JOANNA OPARCIK - STYLISTKA

ZAPRASZAM DO POLUBIENIA MOJEJ STRONY - TWOJA STYLISTKA

sobota, 27 listopada 2010

Marki, które kocham: CELINE

Celine by Juergen Teller

Piękny, luksusowy (a to za sprawą doskonałych tkanin) minimalizm. Nie jedynie proste, gładkie ubrania.
Od wielu lat Celine proponuje nam ubrania na najwyższym poziomie, ale dopiero kiedy Phoebe Philo objęła stanowisko głównego projektanta francuskiego domu mody. 
Niewielu wie, że marka założona w 1945 roku przez Celine Vipiana, początkowo była firmą produkującą buciki dziecięce. Z biegiem lat zmieniła swój profil na damskie ciuchy i akcesoria.

Time line marki wyglądał następująco: w 1997 stanowisko projektanta zajął nie kto inny a Michael Kors, a dobra passa brandu trwała aż do 2004 roku. Po Korsie na tym stanowisku pojawiło się kilka osób, których projekty jednak nie zachwyciły ani krytyków ani oddanych fanów marki. Ten stan trwał do 2008 roku, kiedy na polu bitwy pojawila się Phebe Philo właśnie. Szerszej publiczności znana jako twórczyni sukcesu marki Chloe.
style.com
style.com

Estetyka marki, w tym momenecie, jedynie delikatnie nawiązuje do tego glamouru, który tworzył Kors. Została jednak entuzjastycznie przyjęta zarówno przez rozkapryszonych recenzentów jak i miliony kobiet na całym świecie. 
Kluczem do sukcesu jest zapewne fakt, że Phebe Philo nie tworzy strojów dla kobiet chcących się przypodobać mężczyznom. 
Kobieta Celine jest bardzo paryska, nonszalancka i ubiera się dla siebie (względnie dla innych eleganckich kobiet). Jest subtelna - jeśli nawet pokazuje dużo ciała jest to dalej w najwyższym guście. 
tfs.com
tfs.com

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz