JOANNA OPARCIK - STYLISTKA

ZAPRASZAM DO POLUBIENIA MOJEJ STRONY - TWOJA STYLISTKA

czwartek, 25 listopada 2010

MariaCarla Boscono: Kameleon

Vogue Italia

Według laików modelki powinny być piękne i wysokie. Szczupłe, posiadające grację. Większość spytanych ludzi na ulicy zapewne odpowie, że wzorem modelki są ikony w stylu Christy, Claudii albo Heidi. Ewentualnie kilka osób wymieni Kate Moss, która nie będąc nigdy glamazonką, jednak jest na tyle uznaną modelką, że stała się wzorem.
Jednak osoby interesujące się modą wiedzą, że to wszystko bzdury. Wspołczesna modelka musi być przede wszystkim uniwersalna. Aktorsko uzdolnona. Świadoma swojego ciała. Uroda, w klasycznym rozumieniu nie jest tak naprawdę ważna. Poza tym - co to znaczy, że ktoś jest piękny?
Obecnie jest na świecie kilka modelek, które potrafią się zmienić zgodnie z życzeniem fotografa i stylisty. Jednocześnie w każdym zdjęciu potrafią przekazać swoją osobowość, to coś co przyciąga wzrok i magnetyzuje. Praca z taką osobą to czysta przyjemność.
Spośród nich jedną z moich ulubionych jest MariaCarla Boscono. Ta trzydziestoletnia, włoska modelka jest od wielu lat związa z domem mody Givenchy, który niezmiennie docenia jej niezwykłe możliwości. A zresztą popatrzcie:
Alessio Bolzoni
Ralph Lauren
Salvatore Ferragamo

zdjęcia: models.com, materiały prasowe, tfs

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz