JOANNA OPARCIK - STYLISTKA

ZAPRASZAM DO POLUBIENIA MOJEJ STRONY - TWOJA STYLISTKA

środa, 9 lutego 2011

Bill Cunningham New York - wyczekiwanie


Wiele osób zachwycało się filmem-dokumentem o Annie Wintour i amerykańśkiej edycji Vogue pt. "September Issue", inni dokumentami o Chanel czy samym Lagerfeldzie.

Ale film, ze świata mody, na który ja czekam z niecierpliwościom opowiada o pewnym starszym panu z siwą czupryną, który przemierza ulice (głównie Nowego Yorku) na zwykłym, starszym już nieco, rowerze.
Tym człowiekiem jest niezmordowany i niezastąpiony Bill Cunningham, który dokumentuje modę uliczną w cyklu "On the street" dla New York Timesa
Od dziesiątek już lat zajmuje się także dokumentowaniem stylu nowojorskiej elity, podczas różnych imprez i uroczystości.


To ciekawe, że zanim wsiąkłam w świat mody na dobre i zaczełam poznawać wszelkie jej niuanse, to najpierw znałam Billa. 

Czytając New York Timesa w internecie zaglądałam także do działu mody, gdzie można obejrzeć i co może ważniejsze usłyszeć, co się dzieje w kolejnych tygodniach na ulicach NY.Świetnie się słucha jego barwnych opisów, tego jak nas oprowadz po kolejnych ujęciach.
Głosem, w którym cały czas grają nutki ironii czy ciepłego kpiarstwa. 

Mistrzostwo.

2 komentarze:

  1. ciekawe kiedy doczekamy sie polskiej premiery ... i czy wogole:) Mr. Cunningham jest niesamowity:)

    OdpowiedzUsuń
  2. Też chciałabym to zobaczyć. Czytałam kilka informacji o tym dokumencie w nowym "Fashion magazine". Bill jest wart takiego filmu

    OdpowiedzUsuń